بهترین دبستان های پسرانه

بهترین ها برای کودک شما

لیست بهترین دبستان های پسرانه در این صفحه آورده شده است. نخستین گام آموزش رسمی، از دبستان شروع می‌شود. کودکان از زمان دبستان، الفبا به همراه دروس دیگر مانند ریاضی، علوم، دینی، نقاشی و...، به همراه مهارت های زندگی را یاد می‌گیرند و در محیط دبستان، با همکلاسی های خود بازی و ورزش می‌کنند. در برخی دبستان‌ها، هنرها و مهارت‌های مختلف، زبان ثانوی، کامپیوتر و... هم آموزش داده می‌شود. از این رو، انتخاب دبستان مناسب برای آینده فرزندان‌تان اهمیت فراوانی دارد. اگر دارای فرزند پسر هستید و دنبال یک دبستان خوب با امکانات و محیط مناسب هستید، بهترین مدارس پسرانه را در باهوشک پیدا کنید.

انتخاب دبستان پسرانه یکی از دغدغه های اصلی والدینی است که فرزند آن ها  سنی بین 6 تا 12 سال دارد. از آن جا که مدرسه، همکلاسی و معلم می تواند تاثیر قابل توجهی بر ترتیب کودک و شکل گیری شخصیت او داشته باشد، این دغدغه و وسواس در انتخاب کاملا طبیعی است. اگر شما نیز فرزند پسری در این سن دارید، با ما همراه شوید تا بدانیم در انتخاب دبستان پسرانه بهتر است به چه مواردی توجه کنیم؟

 

توجه به نیاز کودک برای آزادی عمل و تفریح

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که در مدارس به خصوص مدارس ابتدایی باید به آن توجه شود آن است که کودکان در این سن بیش از هر سن دیگر نیاز به تفریح و آزادی عمل دارند. این مساله در مدرسه باید از دو نظر مورد بررسی قرار گیرد. اول آن که مدرسه باید فضا و حیاطی داشته باشد تا کودکان بتوانند در فضای کافی و مناسب در آن ورزش کنند، بدوند و بازی کنند. 

از نگاه دوم آن که برنامه های آموزشی مدرسه باید به این مساله توجه ویژه داشته باشد. اگر یک مدرسه بیش از میزان کشش و توانایی کودکان بر کلاس های آموزشی تاکید کند، نه تنها فرزند شما چیز زیادی یاد نمی گیرد، بلکه از مدرسه نیز خسته خواهد شد. بنابراین یک دبستان پسرانه یا دخترانه خوب، علاوه کلاس های اموزشی باید برنامه های تفریحی، ورزشی و امکانات بازی را نیز در اختیار دانش اموزان قرار دهد.

 

توجه به کادر مدرسه

روانشناسان معتقدند که معلمان در پایه های ابتدایی دبستان ها، تاثیر بسیار زیادی هم بر آموزش و هم بر تربیت کودکان دارند. اگر معلم پایه اول و دوم مدرسه نتواند به خوبی با کودک شما ارتباط برقرار کند، کودک جذب مدرسه نشده و ممکن است این عدم علاقه برای همیشه با او بماند. همچنین مدرسه باید یک مدیریت قوی داشته باشد که بتواند برنامه های مدرسه را به خوبی با یکدیگر پیش برده و به تمامی مسائل و مشکلات رسیدگی کند. از این رو در انتخاب دبستان پسرانه حتما به کادر دفتری و معلمان مدرسه توجه کنید.

 

نزدیکی به منزل

فاکتور دیگری که والدین در انتخاب دبستان پسرانه چندان به ان توجه نمی کنند، نزدیکی مدرسه به منزل است. به این نکته توجه داشته باشید که کودکان در این سن نمی توانند صبح های خیلی زود از خواب بیدار شده و مدت زیادی را در مسیر رفت و برگشت داخل ماشین باشند. از این رو سعی کنید در میان مدارس نزدیک به خود همه جوانب را سنجیده و بهترین گزینه را انتخاب کنید. بسیاری از والدین ترجیح می دهند فرزند خود را به یک مدرسه معروف و شناخته شده ای که بسیار از آن ها دور است ببرند، اما دوری مدرسه از منزل برای کودکان دبستانی از نظر کارشناسان چندان توصیه نمی شود.

 

داشتن محیط و فضایی شاد و آرام

کودکان در این سن بسیار به والدین خود وابسته هستند و جدا شدن از آن ها می تواند برای کودکان اضطراب زیادی را به دنبال داشته باشد. از این رو فضا و محیط مدرسه باید به گونه ای باشد که فرزند شما در آن احساس آرامش و راحتی داشته باشد. در طراحی مدرسه و رنگ آمیزی آن باید از رنگ ها و وسایل جذاب و شاد برای کودکان استفاده شده باشد تا اضطراب و نگرانی کودکان کم تر شود.

 

انضباط متناسب با سن کودک

از آن جا که معمولا پسربچه ها شیطان تر و پر جنب و جوش تر از دختر بچه ها هستند، برخی از دبستان های پسرانه از قوانین انضباطی سختی در سیستم آموزشی مدرسه استفاده می کنند. این مساله از نظر اغلب کارشناسان تاثیر منفی بر فرزند شما خواهد گذاشت. از این رو در انتخاب دبستان پسرانه به این نکته نیز توجه داشته باشید.

 

توجه به مسائل مذهبی

در صورتی که یادگیری مسائل مذهبی برای شما اولویت است، حتما در انتخاب دبستان پسرانه راجع به برنامه های مذهبی و فوق برنامه آن صحبت کنید. 

 

مناسب بودن ساختمان مدرسه

زمانی که قصد انتخاب دبستان پسرانه را دارید، هنگام بازدید از مدرسه وارد کلاس ها شوید و شرایط آن را از جنبه های مختلفی مانند تهویه، نور، سیستم گرمایشی و سرمایشی، میز و صندلی ها و غیره بررسی کرده تا خیالتان آسوده باشد که چند ساعتی که فرزند شما در مدرسه می گذراند همه چیز به بهترین شکل ممکن خواهد بود.

 

رعایت کامل بهداشت

از آن جا که کودکان در این سن چندان به موارد بهداشتی توجه نمی کنند، این شما هستید که باید دبستان پسرانه ای را انتخاب کنید که بهداشت به طور کامل در آن رعایت می شود. در بازدید از مدرسه مورد نظرتان حتما به سرویس های بهداشتی و اب خوری مدارس سر بزنید تا مطمئن شوید اصول بهداشتی به طور کامل در مدرسه رعایت می شود. رعایت اصول بهداشتی در بوفه مدرسه نیز بسیار مهم است. سری به بوفه بزنید تا ببینید چه خوراکی هایی در بوفه برای خرید وجود دارد و آیا این خوراکی ها مناسب و بهداشتی هستند یا خیر؟

 

حضور مشاور در مدرسه

تا چند سال پیش حضور مشاور در مدرسه تنها مخصوص مدارس دبیرستان بود و مشاوران تنها در زمینه های تحصیلی و انتخاب رشته به دانش آموزان مشاوره می دادند. اما امروزه حضور مشاور در مدرسه در هر رده سنی می تواند یک مزیت بسیار بزرگ به شمار رود. مشاور می تواند به راحتی با کودک شما ارتباط برقرار کرده، ناهنجاری های رفتاری و اخلاقی او را متوجه شده و به شما در تربیت بهتر فرزندتان کمک کند. بنابراین هنگام انتخاب دبستان پسرانه، راجع به حضور مشاور نیز سوال بپرسید.

 

وجود امکانات آموزشی

فاکتور مهم دیگر در انتخاب دبستان پسرانه خوب، وجود امکانات آموزشی و کمک آموزشی است. این امکانات می تواند شامل یک کارگاه و یا آزمایشگاه مجهز، سالن های سمعی بصری، کتابخانه و غیره باشد. وجود این امکانات می تواند تاثیر بسیار زیادی بر یادگیری مناسب فرزند شما داشته باشد.

 

برنامه های فرهنگی و ورزشی

کودکان در این سن دوست دارند موضوعات مختلف را امتحان کرده و استعدادهای واقعی خود را کشف کنند. کشف استعدادها هم بر عهده والدین و هم بر عهده مدرسه است. در صورتی که یک دبستان پسرانه خوب بر برنامه های مختلفی مانند مسابقات ورزشی در رشته های گوناگون، برنامه های فرهنگی مانند گروه های سرود، مسابقات کتاب خوانی، داستان نویسی، نجوم و غیره داشته باشد کودک شما می تواند استعدادها و علایق واقعی خود را شناسایی کرده و در راستای تقویت آن ها تلاش کنند.

 

راه های ارتباطی بین معلمان و والدین

برای برقراری ارتباط بین معلمان و والدین روش های مختلفی وجود دارد. یکی از اصلی ترین این راه های ارتباطی جلسات منظم اولیا و مربیان است که باید به طور مستمر برگزار شده تا والدین، کادر دفتر و معلمان با یکدیگر ارتباط برقرار کرده، مشکلات موجود را مطرح کرده و به دنبال راهکار برای رفع آن بگردند. جلسات معلمان و کادر دفتر جلسات دیگری است که باید در یک دبستان پسرانه خوب برگزار شود. در این جلسات نیز مشکلات مدرسه و دانش آموزان مطرح شده تا به بهترین شکل رفع شوند. 

در حال حاضر با رواج دنیای اینترنت و فضای مجازی مدارس می توانند از گروه ها و شبکه های مختلفی برای ارتباط مستقیم معلمان، مدیر و کادر دفتر، والدین و دانش آموزان استفاده بهینه و مناسبی را داشته باشند.

 

استفاده از متدهای اموزشی جدید و به روز

این روزها با وجود برنامه های آموزشی مختلف و منابع گوناگون مانند فیلم ها، نرم افزارها، اپلیکیشن های سه بعدی و غیره می تواند از متدهای آموزشی مختلفی استفاده کرد تا کودکان مطالب درسی را عمیق تر و بهتر بیاموزند. استفاده تنها از کتاب های آموزشی بدون شک ویژگی یک دبستان پسرانه خوب نیست! اگر می خواهید فرزند شما در یک مدرسه خوب تحصیل کند، حتما به روش ها و متدهای آموزشی مدرسه توجه کنید.

 

آموزش ارزش های رفتاری، اخلاقی و اجتماعی 

یک مدرسه را زمانی می توان جز مدارس خوب به شمار آورد که علاوه بر تحصیل به دنبال تربیت و پرورش نسلی باشد که قوی و با اعتماد به نفس بار بیاید، ماهر و توانمند باشد، ارزش های اخلاقی را بشناسد و به آن ها عمل کند، به فکر حفظ محیط زیست و منابع انرژی باشد و دیگر اصول اخلاقی و رفتاری که یک انسان سالم باید رعایت کند. در صورتی که هنوز فرزند خود را در دبستان پسرانه ای ثبت نام نکرده اید حتما به این موضوع و برنامه هایی که مدرسه برای ان دارد، توجه ویژه داشته باشید.

لطفاً شما هم امتیاز دهید !
( 8 رای ) 4.6 از 5

نظرات کاربران

پیام شما با موفقیت ارسال شد. منتظر تایید مدیریت باشید!
متن پیام الزامی است!