بهترین شهربازی ها

بهترین ها برای کودک شما

شهربازی

 

همه ما در هر سنی دوست داریم هیجان بازی و تفریح در شهربازی را تجربه کنیم. در شهربازی، وسایل مختلف مناسب سنین مختلف وجود دارد تا هر کس بتواند از پیر تا جوان از بازی های لذت ببرد. تفاوت شهربازی سرپوشیده با سرباز چیست؟ چه وسایل بازی در آن وجود دارد؟ چه بازی هایی مناسب سن کودک شما است؟ خانه مشاغل کودک چیست؟ با ما همراه شوید تا با پاسخ این سوال ها بیشتر آشنا شویم.

شهربازی چیست؟

همانطور که می دانیم شهربازی مکانی است که سرباز یا سرپوشیده که در آن وسایل بازی مختلفی وجود دارد. شما برای بازی کردن با هرکدام از این وسایل باید هزینه آن پرداخت کنید. وسایل شهربازی همان طور که در بالا نیز اشاره شد برای سنین مختلف طراحی شده است. امنیت و ایمنی وسایل مهم ترین فاکتوری است که باید در شهربازی ها وجود داشته باشد تا شما با خیال آسوده از آن ها استفاده کنید. در شهربازی ها معمولا غرفه ها و رستوران هایی نیز وجود دارد تا شما بتوانید در کنار هیجان بازی های جذاب و متفاوت یک میان وعده یا غذای خوشمزه نیز بخورید.

 

شهربازی روباز و سربسته و تفاوت های آن ها

همان طور که می دانید شهربازی ها در دو نوع روباز و سرپوشیده وجود دارند. شهربازی های روباز در محیط هایی با ویژگی های طبیعی ساخته می شوند و در معمولا در بخش های خوش و آب و هوای هر شهر بنا می شوند. ایمنی وسایل بازی در شهربازی های روباز بسیار مهم تر از ایمنی وسایل در شهربازی های سرپوشیده است. 

شهربازی های سرپوشیده معمولا در مراکز تجاری و یا هتل ها ساخته می شوند. نوع بازی ها در این شهربازی ها در مقایسه با شهربازی های روباز متفاوت است. با توجه به مساحت کم تر محیط و محدودیت ارتفاع از هر وسیله بازی نمی توان در آن ها استفاده کرد. تنوع وسایل بازی و موقعیت جغرافیایی آن از جمله عواملی است که می تواند باعث محبوبیت و موفقیت این شهربازی شود.

آشنایی با برخی از وسایل بازی در شهربازی ها

زمانی که شما قصد استفاده از وسایل بازی را دارید باید بدانید که هر بازی مناسب چه سنی است و یا چه محدودیت هایی دارد؟ برای مثال برخی از بازی ها ممکن است برای افرادی که مشکل قلبی دارند مناسب نباشد و یا کودکان مثلا زیر 10 سال نتوانند از آن ها استفاده کنند. از این رو بهتر است قبل از آن که به شهربازی بروید کمی با بازی های آن آشنا شوید.

 • چرخ و فلک یکی از قدیمی ترین وسایل بازی در شهربازی است که افراد در هر سنی می توانند از آن استفاده کنند. چرخ و فلک دارای چند کابین و یک محور است که با چرخ محور کابین ها از پایین به سمت بالا حرکت می کنند.
 • کشتی صبا از دیگر وسایل بازی در شهربازی است که دارای محدودیت سنی و البته محدودیت در قد، وزن و سن است. کودکان بدون حضور یک بزرگ تر بهتر است این بازی را امتحان نکنند.
 • ماشین های بازی یکی از وسایل پرطرفدار در شهربازی های سرپوشیده و سرباز است که کودکان بالای 10 سال شما می توانند به تنهایی نیز از آن استفاده کنند. برای کودکان زیر 10 سال با حضور یک بزرگ تر استفاده از ماشین ها مجاز است.
 • سفینه فضایی یک بازی مهیج دیگر در شهربازی ها است که بهتر است کودکان زیر 12 سال سوار آن نشوند. سفینه یک صفحه گرد بزرگ دارد که صندلی های روی آن در جهت عقربه های ساعت می چرخند.
 • بازی های کامپیوتری و واقعیت مجازی از دیگر تجربیات جذابی است که بیشتر در شهربازی سرپوشیده شما می توانید از آن ها استفاده کنید. این بازی ها می توانند همراه با یک فعالیت فیزیکی نیز باشند تا شما یک تجربه همه جانبه از یک بازی جذاب داشته باشید.

 

خانه مشاغل کودکان چیست؟

در صورتی که شما می خواهید یک روز خاطره انگیز و متفاوت را برای کودکتان رقم بزنید، به جای شهربازی می توانید خانه مشاغل کودکان را نیز انتخاب کنید. در خانه مشاغل شغل های مختلف همراه با وسایل کار و برخی از مسئولیت ها به صورت بازی به کودکان معرفی می شود. کودکان می توانند خودشان را در نقش های گذاشته و شغل های مختلف را تجربه کنند. خانه مشاغل کودکان با توجه به مساحت آن دارای شغل های متنوعی از آتش نشانی، پزشکی و مهندسی تا نانوایی و میوه فروشی است. 

خانه بازی کودکان چه مزایایی می تواند داشته باشد؟

اگر فرزند خود را چندین بار به خانه بازی کودکان ببرید تا بتواند نقش های مختلف را امتحان کند، به مرور می توانید با علایق و استعدادهای او آشنا شوید. بازی کردن با وسایل مختلف خلاقیت فرزند شما را افزایش خواهد داد و اعتماد به نفس او را بالا خواهد برد زیرا این احساس در او ایجاد خواهد شد که می تواند از عهده کارهای مختلفی برآید. نکته مهم دیگر اموزش در حین بازی است. هیچ چیز مانند بازی در این سن نمی تواند برای کودکان جذاب و البته مفید باشد. خانه بازی کودکان این فرصت را ایجاد می کند که فرزند شما در یک بازی جذاب و متفاوت چیزهای مختلفی را بیاموزد.

 

آیتم ها و دکور خانه بازی کودکان

 • خانه بازی کودکان باید همه یا برخی از آیتم های زیر را در خود داشته باشد:
 • فضا سازی و شبیه سازی شهری کوچک
 • طراحی علائم رانندگی
 • تهیه دکور و وسایل مورد نیاز مشاغل مختلف
 • شخصیت پردازی و داستان پردازی
 • آموزش به پرسنل و مدیران

 

انتخاب شهربازی سرباز، سرپوشیده و یا خانه کودک

یک روز تعطیل است و شما قصد آن را دارید که برای فرزند و خانواده خود یک خاطره هیجان انگیز بسازید. انتخاب شما بین شهربازی های سرباز و سرپوشیده و یا خانه مشاغل کودک کدام است؟

قبل از انتخاب باید موارد مختلفی را برای خودتان مشخص کنید. آیا می خواهید همه اعضای خانواده بتوانند از وسایل بازی استفاده کنند؟ می خواهید در کنار بازی غذا را در یک رستوران خوب میل کنید؟ میزان هیجان بازی و نوع آن ها را مشخص کنید، آیا می خواهید به یک مرکز خرید نیز نزدیک باشید تا خریدهای مورد نیازتان را نیز انجام دهید؟ شرایط آب و هوا چگونه است؟ آیا تنها به دنبال هیجان و سرگرمی هستید و یا می خواهید فرزندتان آموزش نیز ببیند؟ 

بعد از ان که به سوال های زیر پاسخ دادید، می توانید بهترین گزینه را برای یک روز هیجان انگیز خود انتخاب کنید. به این نکته توجه داشته باشید که تفریح و هیجان برای تمامی افراد در هر سنی لازم و ضروری است و بهتر است هر چند وقت یک بار زمانی را به آن اختصاص دهید. مطمئن باشید رفتن به شهربازی و سپری کردن یک روز کامل با خانواده می تواند خستگی یک هفته کاری را به درآورد. 

لطفاً شما هم امتیاز دهید !
( 4 رای ) 4.6 از 5

نظرات کاربران

پیام شما با موفقیت ارسال شد. منتظر تایید مدیریت باشید!
متن پیام الزامی است!