بهترین خانه های بازی کودک

بهترین ها برای کودک شما

خانه بازی کودک که به آن خانه اسباب بازی نیز گفته می شود، یک مرکز مراقبت از کودکان است که اسباب بازی های مختلف در آن موجود بوده و فرزند دلبند شما می تواند در آن ساعات خوشی را بگذراند. این که خانه کودک چیست؟ مخصوص چه گروه های سنی است؟ چه بازی هایی دارد؟ با ما همراه شوید تا بیشتر با این خانه هیجان انگیز آشنا شویم.

خانه بازی کودک چیست؟

در ابتدای مقاله می خواهیم بدانیم خانه بازی کودک دقیقا چیست و چه کارهایی در آن انجام می شود؟ خانه بازی یک مجموعه نسبتا بزرگ است که می تواند در یک خانه، سالن ورزشی و یک فضای سرپوشیده برگزار شود. در این خانه مجموعه ای ای از اسباب بازی های مختلف برای بازی کودکان و سرگرم شدن آن ها وجود دارد. این بازی ها دارای تنوع بسیار بالایی بوده و کودکان شما می توانند متناسب با سلیقه و البته سن خود با آن ها بازی کنند. 

یکی از مزایای خانه بازی کودک آن است که شما می توانید برای چند ساعت فرزند خود را با خیال آسوده به این مراکز بسپارید و مربیان خانه بازی کودک از فرزند شما مراقبت می کنند. البته در برخی از خانه ها برای نگه داری کودکان زیر 3 سال، حضور یکی از والدین و یا اعضای خانواده کودک الزامی است. 

خانه های کودک معمولا در مراکز شهر واقع شده اند. شما می توانید زمانی که به خرید می روید و یا می خواهید با همسر خود به رستوران و یا سینما بروید، فرزند خود را با خیال راحت به خانه کودک سپرده و به کارهای خود برسید.

 

آیا خانه بازی همان مهد کودک است؟

بسیاری از افراد تصور می کنند که خانه بازی همان مهد کودک است، اما این دو با یکدیگر تفاوت عمده دارند. اولین تفاوت عمده مهد کودک و خانه بازی، نوع و تعداد وسایل بازی است. همان طور که از نام خانه بازی پیدا است، تنوع و تعداد بازی ها و اسباب بازی ها در خانه بازی بسیار بیشتر از مهد کودک است. 

تفاوت دیگر در ساعات نگه داری فرزند شما است. در مهد کودک شما فرزند خود را به صورت ماهیانه ثبت نام کرده و آن ها فرزند شما را به صورت دائمی در یک ساعات مشخصی از روز نگه داری می کنند. در خانه کودک شما می توانید به صورت ساعتی فرزند خود را به آن جا بسپارید و هزینه خانه کودک را ساعتی پرداخت کنید.

گروه های سنی خانه کودک

گروه های سنی خانه کودک معمولا 1 تا 12 سال است. در بعضی از خانه های کودک گروه سنی 1 تا 4 سال و گروه سنی بعد 5 تا 12 است و برای برخی دیگر تمامی گروه های سنی یک جا و با هم هستند. البته برای خانه های کودک یکجا نگران شلوغی و کودکان بزرگتر از فرزند خود نباشید، برای هر رده سنی و هر بخش پرسنل مخصوص به خود را دارد.

 

راهنمای انتخاب خانه کودک

خانه کودکی را انتخاب کنید که اصول بهداشتی و ایمنی در آن به طور کامل رعایت شده باشد.

  • خانه کودک مکانی است که باید برای فرزند شما جذاب باشد، از این رو حتما خانه ای را انتخاب کنید که دارای چیدمان زیبا و رنگارنگ باشد.
  • خانه بازی کودک باید مجهز به تاسیسات سرمایشی و گرمایشی باشد.
  • برای گروه های سنی مختلف، اسباب بازی های متنوعی داشته باشد.
  • هنگام انتخاب خانه بازی کودک، به کفپوش های آن دقت کنید. از آن جا که ممکن است فرزند شما بارها روی آن ها نشسته و یا حتی زمین بخورد، این کفپوش ها باید از نظر کیفیت و بهداشت استاندارد باشند.
  • بهتر است تا حد ممکن خانه بازی کودک پله نداشته باشد. در غیر این صورت پله ها با استفاده از ضربه گیر پوشانده شده باشند.
  • می توانید خانه بازی کودکی را انتخاب کنید که در کنار بازی، مهارت هایی مانند نقاشی، مجسمه ساز، سفال گری و غیره را نیز دارد. در این صورت اگر کودک شما به این کارها علاقه داشته باشد، از انجام آن ها لذت خواهد برد.
  • در صورتی که فرزند شما به داستان خوانی و یا شنیدن داستان علاقه مند است، می توانید خانه بازی را انتخاب کنید که در آن ها کتاب خوانی نیز برگزار می شود.
  • در صورتی که فرزند شما ناتوانی خاصی دارد، خانه های بازی کودک خاصی وجود دارد که برای فرزندان شما بازی های ویژه ای در نظر دارند.
  • در صورتی که دوست دارید جشن تولد فرزند خود را در یک مکان شاد و زیبا برگزار کنید، برخی از خانه های بازی کودک این شرایط را برای شما فراهم می کنند.
  • قبل از آن که فرزند خود را به یک خانه بازی کودک بسپارید، بهتر است با پرسنل آن جا آشنا شده و مکانی را انتخاب کنید که پرسنل آن مدرک مرتبط با کار با کودک داشته باشند.

 

انواع خانه بازی

در این بخش می خواهیم بدانیم انواع خانه بازی کدام است؟ برخی از خانه های بازی دارای تم پارک هستند. تم پارک یک داستان پردازی خاص است که دکوراسیون خانه بازی بر اساس آن طراحی می شود. در این تم پارک می توان دست بر روی مشاغل، مهارت ها، آداب و رسوم بومی، مسائل اخلاقی، مسائل شهروندی و غیره گذاشت و دکوراسیون و نوع بازی ها را متناسب با آن انتخاب کرد. در برخی دیگر از خانه های بازی تم خاصی در نظر گرفته نشده و تنها محیط آن با بازی های مختلف فکری، حرکتی و یا کامپیوتری پر شده است.

 

مزایای خانه بازی

سپردن کودکان به خانه بازی، می تواند هم برای شما و هم برای فرزندتان مفید باشد. کودک شما می تواند در این محیط بازی های مختلفی را تجربه کند. با همسن و سالان خود بازی کرده و ارتباط با کودکان دیگر را یاد بگیرد. خانه بازی برای مادران خانه داری که علاقه ای به سپردن فرزندان خود به مهد کودک ندارند، می تواند بسیار مناسب باشد.

از طرف دیگر خانه کودک می تواند برای والدین نیز مناسب باشد. شما می توانید در زمان های خاصی که برنامه ای برای خودتان دارید، می خواهید به مهمانی های بروید که مناسب فرزندتان نیست و یا یک خرید بی دغدغه را تجربه کنید، خانه کودک می تواند یک انتخاب عالی و البته مطمئن برای شما باشد.

 

هزینه خانه بازی کودک چقدر است؟

احتمالا برای شما نیز این سوال پیش بیاید که هزینه خانه بازی کودک چقدر است؟ هزینه خانه بازی کودک با توجه به موارد مختلفی مانند مساحت خانه، تعداد بازی ها، تعداد پرسنل و مربی ها، شهر و موقعیت جغرافیایی، مقدار زمانی که فرزند خود را به خانه بازی می سپارید و موارد دیگر می تواند متفاوت باشد.

لطفاً شما هم امتیاز دهید !
( 4 رای ) 4.5 از 5

نظرات کاربران

پیام شما با موفقیت ارسال شد. منتظر تایید مدیریت باشید!
متن پیام الزامی است!