یافتن استعداد ها و شغل مورد علاقه

 در صورتی که شما به کاری که انجام می دهید علاقه مند باشید، می توانید در آن پیشرفت کنید و از انجام آن لذت ببرید. با پاسخ دادن به سوال های این تست شما در نهایت در یکی از شش گروه اصلی قرار می گیرید که به شما کمک می کند بتوانید بهترین و مناسب ترین شغل را با توجه به علاقه خود پیدا کنید. در پاسخ دادن به سوال ها به این نکته توجه کنید که مهم نیست شما در انجام آن کار مهارتی دارید یا خیر؟ جواب ها را تنها براساس علاقه خود بدهید.

با توجه به علاقه خود به انجام هر کدام از کارها گزینه مورد نظرتان را تیک بزنید.

 آشنایی با نتایج تست

پاسخ ها در 6 گروه کلی تقسیم بندی شده اند که با تحلیل نتایج شما متوجه خواهید شد شخصیت شما سازگار با کدام گروه های کاری است. 

 1. شما یک سازنده موفق خواهید شد (Building) این گروه شامل افرادی است که به کار کردن با ابزار، ماشین آلات و مهارت های فیزیکی علاقه مند هستند.این افراد دوست دارند در فضای باز کار کنند و از کار کردن با دست و بدن خود، کار کردن با حیوانات و گیاهان لذت می برند.
 2. شما یک پژوهشگر موفق خواهید شد (Thinking) شما از کار کردن در دانشگاه، حوزه های علم و فناوری لذت خواهید برد. شما افرادی هستید که برای موضوعات مختلف ایده و نظریه خواهید داشت و می توانید در تحقیقات مختلف موفق عمل کنید.
 3. شما یک فرد خلاق خواهید شد (Creating) شما در حوزه های هنری و طراحی موفق خواهید شد. شما افراد خلاقی هستید که دوست ندارید در کارهایی با ساختار و چهار چوب کار کنید
 4. شما یک حامی موفق خواهید شد (Helping) شما دوست دارید به دیگران کمک کنید تا زندگی دیگران را ارتقا دهید. شما می توانید یک معلم، مربی، مشاور یا مددکار اجتماعی موفق شوید.
 5. شما یک مدیر یا بازرس موفق خواهید شد (Organizing) شما دوست دارید در شرکت هایی با محیط های ساختار یافته کار کنید و از مدیریت داده ها و بررسی اطلاعات و فرآیندها لذت خواهید برد.
 6. شما یک متقاعد کننده موفق خواهید شد (Persuading) شما دوست دارید بر روی دیگران تاثیر گذاشته و در تصمیم گیری های مهم شرکت سهیم باشید. شما انگیزه دادن به دیگران را دوست دارید و می توانید یک رهبر موفق شوید.

نظرات کاربران

پیام شما با موفقیت ارسال شد. منتظر تایید مدیریت باشید!
متن پیام الزامی است!
 • profile_pic
  مهسا
  ۱۴۰۲/۱۰/۲۰

  با تشکر

 • profile_pic
  Elnaz
  ۱۴۰۲/۱۰/۲۱

  تست عالی بود و دقیقا توانایی منو نشون داد و شغل های که دقیقا خودمم فک میکردم بدردم میخوره دقیقا بهم پیشنهاد کرد عالی و دقیق بود